You are here: Home ČLÁNKY MUŽI "A" První dvojrozhovor sezóny

Volejbal není jen hra...

TJ Sokol Bučovice - ODDÍL VOLEJBALU

Banner

První dvojrozhovor sezóny

Email Tisk PDF

Přinášíme Vám první dvojrozhovor nové sezóny s blokařem A-týmu Jakubem Varousem a trenérem mládeže Michalem Reichmanem

Jakub Varous a Michal Reichman

Pomalu končí prázdniny, tak prozraď jak jsi je trávil?

Jakub: Prázdniny jsem trávil pracovně. Od 1.7. jsem podepsal smlouvu v práci, takže nebylo moc času na nějaké volno.

Michal: Léto u mě bylo téměř výhradně pracovní, klasická dovolená ve formě rekreace s rodinou se zatím nekonala, ale snad to do konce roku ještě doženu.

Jakube, jsi staronovou posilou našeho týmu kdy jsi dal přednost civilnímu zaměstnání v kombinaci se sportem. Prozraď jak jsi k tomuto rozhodnutí dospěl a čím budeš?

Nad touhle variantou jsem uvažoval už delší dobu, zhruba celou minulou sezónu. Ve Zlíně ,kde jsem působil minulou sezónu, jsem neměl chuť pokračovat a chtěl jsem nějakou změnu. V extralize možností moc nebylo, tak jsem zvolil cestu práce plus sport. Teď jsem nastoupil k PČR a od září mě čeká škola v Holešove, která bude tak na půl roku a poté bych měl nastoupit na obvodní oddělení ve Zlíně jako prvosled.

Kubo, s týmem máš za sebou nepopulární letní přípravu. Jak ji hodnotíš a už se těšíš do haly?

Mě osobně letní příprava nevadí, ba naopak, ale horší to je s antukovymi turnaji. Na nich se nám navíc moc dobre výsledkově nevedlo, ale věřím, že v hale to bude o dost lepší

Michale, máš za sebou velkou klubovou akci jakou bylo letní soustředění mládeže. Přibliž nám jeho průběh.

Všechno proběhlo na jedničku. Ostatní trenérky a asistentky měly akci perfektně připravenou, počasí bylo luxusní. Ale hlavně téměř třicítka dětí se aktivně zapojovala každý den do připravených aktivit, ať už volejbalových cvičení nebo doprovodných her. Rozdělené byly do tří výkonnostních resp. věkových kategorií, u některých her ale probíhala spolupráce napříč všemi kategoriemi. Nejmladší hráči pilovali techniku a minivolejbal, starší pak postavení v šestkovém volejbale a ti nejstarší hru na jednoho nahrávače se zapojením libera. Pozdravit nás došli borci z A-týmu Michael Špelda a Víťa Jakubec, které jsme hned zapojili do tréninku, parádní rozcvičkou nás nakopla Terka Matoušková. Jeden den jsme vyrazili na slavkovské beachové kurty, kde proběhl společný turnaj našich, slavkovských a křenovických dětí. Kromě zážitků a nových dovedností si děti na závěr odnesly taky nějaké věcné odměny.

Na konci léta došlo ke kompletní výměně osvětlení v naší hale. Co říkáš tomu že se to povedlo ve velmi krátké době a zlepší se tím komfort tréninku v naší hale?

Jakub: Určitě jsem rad, že výměna proběhla takhle rychle a my můžeme trénovat téměř bez přerušení. Komfort v hale bude asi stejný, starší světla mi nevadila.

Michal: Zatím jsem viděl jenom fotky z nově osvětlené haly. První, co mě napadlo, bylo, že je škoda, že je osvětlená jenom spodní půlka haly, ale o to zábavnější bude hra, když občas míč zmizí ve tmě. To je samozřejmě sranda, věřím, že se rekonstrukce povedla a že si teď na děcka při tréninku pěkně posvítíme.

Volejbalové "A" čeká nabitý program přípravy (3.9. turnaj ve Starém Městě, 10.9. finále Čos v Bučovicích, 17.9. Český pohár v Kojetíně). Jak se těšíš na tyto akce?

Na ty turnaje se moc těším a doufám, že se ukážeme v dobrém světle a navážeme tam, kde jsme minulou sezónu skončili.

Michale, co čeká družstvo juniorů, které vedeš v zářijovém období?

Jenom opravím, že naše družstvo kadetů dosud úspěšně vede jako hlavní trenérka Marťa Žertová, já se snažím v rámci svých časových možností pomáhat s tréninky a při zápasech. Čeká nás zahájení další tréninkové a zápasové sezóny. Kromě okresního přeboru, kde jsme v minulé sezóně vybojovali celkově krásné třetí místo, se opět zúčastníme i krajského přeboru, kde jsme naopak hlavně získávali zkušenosti a bohužel i nějaká ta zranění. Krajský přebor je letos společný pro kategorie U18 a U20 (r. 2004 a ml.), o to víc budeme muset bojovat.

"A" družstvo ještě nemá kádr uzavřen, přes to přišli zajímavá jména i z extraligy. Co říkáš zatím posilám a jak odhaduješ sílu týmu?

Přišel Víťa Jakubec na blok, takže máme tři vyrovnáváne blokaře s extraligovými parametry. Na smeč přišel Kobe (pozn. Ivo Kobolka) a na libero Špeldis (pozn. Michael Špelda). Za mně to je dobre posílení kádru, se kterým můžeme bojovat o ty nejvyšší příčky 1.ligy.

Michale, v týmu trénuješ i svého syna. Jak těžké to je a máš na něj větší nároky než na ostatní?

Jako trenér v tom rozdíl nedělám, aspoň ne vědomě. Chválím ho a drbu stejně jako ostatní podle toho, co zrovna předvádí.

Kubo, polož otázku Michalovi, on vymyslí otázku pro tebe a odpovězte na ně.

Jakub: Co tě přinutilo opustit řady PČR a jakou funkci si vykonával? A ještě by mě zajímala tvoje hodnost.

Posledních jedenáct let z celkových dvaceti dvou jsem sloužil jako vyšetřovatel na mravnostním oddělení na krajské kriminálce v hodnosti kapitána. Práce to byla zajímavá ale nesmírně náročná. K odchodu jsem se rozhodl sám po dlouhé a zralé úvaze, potřeboval jsem už něco klidnějšího. Teď jezdím s převozovou sanitkou a jsem spokojený.

Michal: Hrával jsi v týmu vždycky jako blokař nebo jsi to zkoušel i na jiném postu?

Hrál jsem v žácích chvilku na smeči, ale od sedmé třídy na zakládání škole jsem blokař.

Děkuji za rozhovor!

Aktualizováno ( Úterý, 30 Srpen 2022 12:19 )