You are here: Home ČLÁNKY MUŽI "A" rozhovor měsíce s Patrikem Mindou

Volejbal není jen hra...

TJ Sokol Bučovice - ODDÍL VOLEJBALU

Banner

rozhovor měsíce s Patrikem Mindou

Email Tisk PDF

Univerzál , smečař Patrik Minda:

 

Výška: 203 cm Váha: 85 kg

 

Patriku, jak se zrodil Tvůj přestup do Bučovic???

Môj prestup do Bučovic sa začal rodiť niekedy začiatkom leta, kedy ma oslovil pan Čížek. Lákali ma ambície klubu, veľmi priateľské a rodinné zázemie a veľké množstvo kvalitných zápasov, takže som dlho neváhal.

 

Pocházíš z volejbalové rodiny kdy hráli oba rodiče, dědeček je dvojnásobný olympijský medailista Pavel Schenk. Jak časté jsou u Vás doma debaty o volejbale ??

Volejbal je u nás témou číslo jeden. Celá rodina ním žije a všetko sa mu podriaďuje, napríklad rodinné oslavy sa vždy plánovali podľa rozpisu zápasov. Rodičia ma veľmi podporujú, cestujú na skoro všetky zápasy a veľa sa o volejbale rozprávame. Dedeček je všeobecne veľký kritik a je ťažké ho uspokojiť , ale o to viac si vždy vážim jeho pochvaly. A kritiky snáď ešte viac, vždy mi dokáže poradiť čo treba zlepšiť.

 

Co víš o svém novém působišti a jak jsi spokojen v klubu a už sis zvyknul na domácí halu???

O Bučkách už som niečo málo vedel, keďže som proti nim už odohral pár zápasov a poznal som sa s niektorými už teraz spoluhráčmi. Zatiaľ som veľmi spokojný, partia je super a užívam si to. Hala je síce trošku nižšia, ale myslím, že si na to zvykám celkom rýchlo. Keď sa nám podarí zapracovať na servise a dostávať ním súpera pod tlak, tak to bude ešte naša veľká výhoda.

 

Popiš nám svoji dosavadní kariéru a jakého volejbalového úspěchu si vážíš???

S volejbalom som začal ešte na základnej škole vo VKP Bratislava. Z mládežníckych kategórii mám viacero medailí, ale najviac si vážim to, že som bol súčasťou kadetskej a juniorskej reprezentácie. Po strednej škole som šiel študovať do Brna a tri roky som strávil vo Volejbale Brno. Hral som prvú ligu, ako budem aj teraz, ale mal som možnosť trénovať s extraligovými hráčmi a v profesionálnom režime, čo si myslím, že mi dalo veľmi veľa a veľmi veľa som sa naučil. A teraz sa teším na ďalšiu etapu môjho volejbalového života.

 

V Brně studuješ vysokou školu . Jak a lze kloubit studium s volejbalem v 1. Lize???

Myslím, že sa to dá, aj keď je to často náročné na disciplínu, donútiť sa učiť aj cez únavu. Posledný rok prebiehalo štúdium dištančne a to mi vyhovovalo, keďže som si viac-menej sám mohol určiť kedy sa budem čomu venovať. V bežnom režime si však môžem navoliť rozvrh presne podľa potrieb a tiež sa to dá zvládnuť.

 

Jaké máš cíle se svým novým týmem v soutěžním  ročníku 2021/22???

Chcel by som aby sme boli konkurencieschopným tímom a aby sme bojovali o čo najvyššie priečky. A chcel by som určite individuálne sa zlepšovať a rásť. Volejbalovo, do výšky už stačilo

 

Co by jsi vzkázal bučovickým fanouškům a v jakém čísle dresu Tě uvidí???

Že sa veľmi teším na domáce zápasy a hlavne na nich v čo najhojnejšom počte. Viem aká dobrá atmosféru dokážu vytvoriť a chcel by som to konečne zažiť aj z tej druhej strany, v Bučovickom drese. Budem nosiť číslo 17 a dúfam, že to vyššia moc dovolí aby sme sa mohli vídať a bojovať spolu za Bučky!

Aktualizováno ( Středa, 22 Září 2021 08:05 )