You are here: Home ČLÁNKY MUŽI "B" LI Brno - Bučovice /14. 2. 2009/

LI Brno - Bučovice /14. 2. 2009/

LI Brno - Bučovice
  3:0(10, 12, 17)
   3:0 (15, 22, 15)

O valentýnské sobotě 14.2.2009 jsme tradičně v nekompletní sestavě vyrazili k dalšímu boji o body na palubovku brněnského LI, tedy věkově sice nejstaršího ale současně také nejzkušenějšího týmu naší soutěže. Po podzimní kruté porážce „6:0“, kterou nám tento tým uštědřil před naším domácím publikem, jsme brněnským měli co vracet. My  s naší sestavou, čítající pouhých šest hráčů, jsme si však uvědomovali, že spíše než bodový zisk bude naší cílem alespoň důstojná hra z naší strany. Bohužel ani toto se nám až na jeden set splnit nepodařilo. Naše hra s obrovským množstvím nevynucených chyb na všech postech, kterých jsme se dopustili téměř ve všech doposud odehraných setech v této soutěži, nemohla téměř bezchybné hře domácích konkurovat. Náš nijak razantní servis, soupeřův kvalitní přítah a náhra a na závěr úlivka či sklepnutí míče vedle našich bloků bez jakékoliv naší reakce - to byl bohužel tradiční obrázek až příliš mnoha výměn, stejně jako náš nevalný přítah s nedůrazným a navíc často pokaženým útokem. Když jsme si nedokázali dobře přihrát ani míče, směřující na naši stranu vyjímečně zadarmo, nebylo už nic, čím bychom mohli soupeře překvapit. Naopak LI nám během hry  předvedlo několik tradičních obíhaček, při kterých jsme se jako přes kopírák nebyli schopni navzájem na obíhajícího hráče ani upozornit a v rozhozené obraně na síti jsme tyto signály absolutně nezvládali bránit. Naše předvedená hra z prvního utkání by lehce zapadla do šedi průměru výkonů týmů z krajské soutěže druhé třídy.
    K druhému utkání jsme nastoupili bez průtahů po krátké patnáctiminutové přestávce. Mírné zlepšení hry na útoku, nikoli však na ostatních postech, znamenalo pouze „přijatelnější“ porážku. Menší drama přinesl až závěr druhého sestu, kdy jsme za stavu 21:21 měli možnost urvat set pro sebe. Tři nevynucené chyby, z toho dvě na útoku a jedna na přítahu, znamenaly opět naši nezvládnutou koncovku, stejně jako v minulých utkáních proti Šlapanicím. I v posledním setu jsme pak už pouze dotahovali náskok soupeře. Po předvedené neatraktivní hře se tak nelichotivým rekordem dnešního dne stalo pouze to, že již v čase 12.15 hod, kdy často ještě nezačínáme hrát druhá utkání,  jsme tentokrát již osprchovaní nasedali do aut na cestu zpět.

Sestava: Černý, Duraja, Němec, Procházka, Reichman, Sedlář