You are here: Home ČLÁNKY MUŽI "B" Bučovice - Šlapanice /7. 2. 2009/

Bučovice - Šlapanice
  0:3
 (25, 18, 18)
   0:3 (10, 19, 26)

Po týdenní přestávce jsme v sobotním domácím utkání přivítali celek šlapanického Áčka. Po našich podzimních porážkách s tímto družstvem, při kterých jsme ztratili tři sety až v nezvládnutých koncovkách, jsme jim měli co vracet, a věděli jsme, že s nimi dokážeme hrát celkem vyrovnanou partii. Bohužel již tradičně jsme neměli kompletní sestavu, tentokrát chyběli čtyři hráči - Spajk, Bob, Přema a Rada. Znovu tak na náhru nastoupil Libor. Roli smečaře si vyzkoušeli Michal Tunega s Micinem, Dóbl hrál jako univerzál a na středu utkání odehráli Mydlo a Tomáš. Zodpovědným nástupem do utkání, kdy jsme zbyčně nekazili na útoku a tvrdé smeče jsme střídali chytrými úlivkami, jsme si rychle vypracovali slibný náskok, který jsme si udrželi až do závěru utkání. Bohužel jsme ale nedokázali využít dvou setbolů a slibná vedení za stavů 24:22 a 24.23 jsme zkaženým servisem a ponecháním soupeřova útoku bez bloku jsme takto lehkovážně ztratili. Další dvě chyby na útoku pak znamenaly  ztrátu vyhraného setu. Každopádně nabuzeni naši hrou, kterou jsme předvedli před slušnou početní návštěvou, jsme nechtěli diváky zklamat a o vítězství jsme se dále prali. Již jsme však nedokázali být v útocích tak úspěšní, jako soupeř, a i když jsme po oba zbývající sety měli slušný příjem, nevyvarovali jsme se nevynucených chyb na jiných postech, což ve rozhodlo o vítězství šlapanického týmu v poměru 3:0. Ačkoliv tento výsledek až příliš krutě hovoří o jednoznačné výhře hostů, my jsme po utkání mohli konstatovat, že se za předvedený  výkon stydět nemusíme, a že se rozhodně pokusíme navázat zejména na náš výkon z prvního setu.
    Katastrofálně jsme však nezvládli úvod prvního setu druhého utkání, ve kterém se na postech smečaře a univerzála prohodili Micin s Dóblem a neplánovaně a v rozporu s nahlášeným postavením, což přehlédl i druhý rozhodčí, také Dóbl s Michalem Tunegou. Výsledkem několika našich po sobě následujících chyb na přítahu a v útoku bylo rychlé vedení Šlapanic v neuvěřitelném poměru 9:0. Od té doby Šlapanice hrály uvolněně zejména na servisu a svůj náskok postupně zvyšovaly až na stav 18:3. My jsme pak dokázali už jen zkorigovat na „přijatelnějších“ 25:10 s tím, že ve druhém a třetím setu rozhodně svou reputaci musíme napravit. Znovu jsme zamíchali postavením, které si tentokrát Libor nenechal jenom pro sebe a dokonce nám i řekl, kde máme stát. Koncetrovanějším výkonem a zejména bojovnější hrou s menším množstvím chyb jsme ve druhém setu dali rychle zapomenout a špatný úvod utkání. Bohužel jsme naráželi na kvalitní obranu jak na blocích tak v poli, a i i když v menším množství, nedokázali jsme se ani v tomto setu vyvarovat nevynucených chyb, což nás stálo další set, tentokrát v poměru 19:25. Úvod posledního setu naznačil, že si soupeř z Bučovic odveze plný počet bodů bez větší námahy. Špatným začátkem jsem totiž hostům darovali vedení 8:1, což ně mělo běžně znamenat pohodlnou dohru bez nervů. My jsme však byli proti. Před domácím sedmnáctičlenným publikem jsme chtěli zanechat lepší dojem. Najednou jsme dokázali hrát zodpovědněji a bojovněji. Na podání se nám podařilo dát i několik es. Do koncovky setu jsme tak vstoupili za bouřlivé divácké podpory rozjetí a s pomyšlením na vítězství v setu. Chyba na podání a nedorozumění v poli pak znamenaly, že jsme ani tentokrát nevyužili setbolu, již třetího v dnešních dvou zápasech. Ačkoliv ani tentokrát jsme neuhráli proti soupeři set, po dlouhé době jsme mohli být, až na pár vyjímek, celkem spokojeni s předvedenou hrou, a prohra nás tolik nebolela. Za předvedené výkony patří všem hráčům dík.

Sestava:  Doupovec, Duraja, Kurfiřt, Němec, Procházka, Reichman, Tunega