You are here: Home ČLÁNKY MUŽI "B" Bučovice - Tesla Brno /17. 1. 2009/

Bučovice - Tesla Brno
  3:0
 (20, 27, 19)
   1:3 (-12, -12, 22, -11)

Poté, co jsme v  prvním dvouutkání druhé části soutěže prohráli na domácí palubovce s družstvem Dědic snadno dvakrát 0:3, následující sobotu 17.1.2009 jsme v dalším domácím utkání přivítali tabulkově ještě silnějšího soupeře brněnskou Teslu. I když nám do kompletní sestavy chyběli dva hráči, Přema a Radek, zbytek našeho mužstva se pod vedením Libora tentokrát dokázal vzchopit k velmi kvalitnímu výkonu. Solidní příjem a náhra, obětavost v poli, vykrývání smečařů, nadprůměrný počet úspěšných bloků, minimálně chybující útoky a trpělivé sbírání bodu za bodem; to je jen příkladný výčet našich činností, kterými jsme v utkání zaskočili nejen soupeře, ale příjemně především sami sebe. Nelze se pak divit tomu, že jsme soupeři za celé utkání téměř nedovolili uhrát žádnou šňůru více než dvou bodů, snad vyjma koncovky druhého setu, kde jsme poté, co jsme měli za stavu 24:20 možnosti čtyři setbolů, připravili pro diváky menší drama a zvítězili až v napínavé koncovce 29:27. Vidina možné výhry a samozřejmě i tato vyhraná koncovka druhého setu nás namotivovala i do posledního setu, kde jsme opět byli ve všech činnostech lepší než soupeř. Otěže skvěle rozehraného utkání jsme si již z rukou vyrvat nenechali a s podporou hrstky domácích diváků i hráčů z lavečky jsme si po dlouhé době mohli vychutnat pocit z vítězného utkání. Avšak kdo ví, jak by utkání dopadlo, nebýt Liborova geniálního předzápasového pokynu, obléct si již do prvního utkání naše staré, ošuntělé, seprané, vybledlé a vytáhané, ale přesto vítězné dresy ...
     I když tradiční mezizápasová gulášová polévka od Ludě byla tentokrát chutnější než kdy jindy, vzpruhu v podobě přestávky mezi utkáními v bistru u Ludě našli i borci z Brna. V duchu hesla vítězná sestava se nemění jsme nastoupili ve stejné sestavě. Volejbalového boha jsme ale asi rozhněvali našimi novými dresy. Ve druhém utkání to byl totiž soupeř, který měl více ze hry, bohužel z velké části také naší zásluhou. Vrátili jsme se totiž k naší tradiční hře „na půl plynu“ s obrovským množstvím nevynucených chyb. Než jsme se stačili rozkoukat, prohrávali jsme až příliš hladce 0:2. Dokázali jsme se vzchopit až ve třetím setu, který jsme také dokázali vyhrát, avšak na zlepšený výkon jsme již nenavázali, naopak jsme kupili chybu za chybou. Přičteme-li k tomu oproti prvnímu utkání i zlepšenou hru soupeře, kterého se nám nedařilo bránit zejména před razantním a častým útokem středem sítě, nemohlo být výsledkem čtvrtého setu jiné, než hladké vítězství Tesly, a naše konečná porážka 1:3. I tak jsme měli samozřejmě radost z vyhraného setu a především z vítězného dopoledního utkání. Nezbývá, než si dát předsevzetí, abychom se minimálně stejným způsobem prezentovali i v dalších utkáních druhé části soutěže.

Sestava: Doupovec, Duraja, Huliák, Kurfiřt, Němec, Procházka, Reichman, Sedlář, Tunega