You are here: Home ČLÁNKY MUŽI "B" Komárov - Bučovice /22. 10. 2008/

Volejbal není jen hra...

TJ Sokol Bučovice - ODDÍL VOLEJBALU

Banner

Komárov - Bučovice /22. 10. 2008/

Email Tisk PDF
Komárov - Bučovice
 3:0
 (19, 26, 14)
  3:0 (10, 14, 10)
            Po čtrnáctidenní soutěžní pauze, ve které jsme se mohli otřepat z posledních porážek s LI Brno a dát zapomenout na náš špatný výkon z tohoto kola, jsme měli možnost napravit svou reputaci v dalším dvojutkání. Rozpis nám nyní přiřkl soupeře z  brněnského Komárova, kterého jsme již letos, i když „pouze“ na antukovém turnaji v Dědicích, dokázali porazit. Na druhou stranu jsme se v tomto kole potýkali s jednou z největších absencí hráčů: pracovně chyběli Tomáš Kurfiřt a Michal Němec, pro nevolejbalové zranění absentoval Jindra Sedlář, zraněný Libor Procházka sice jel ale nehrál. Zdravotní stav a kondice zbývajících hrajících členů našeho týmu je pak kapitolou samou pro sebe. S sebou do Brna jsme soupeři přivezli i sněhovou nadílku a jak se ukázalo, komárovští nám nechtěli být nic dlužní a pořádnou nadílku si připravili i oni pro nás.
Již od úvodního rozsmečování bylo jasně, že jejich útoky  budou razantní, přesné a vedené z výšky, což se také během utkání potvrzovalo. Vzdorovali jsme, tedy  aspoň v úvodních dvou setech, sice s větší bojovností, než proti LI Brno, ale to bylo málo. Jen s problémy jsme přitahovali jejich skákané i plachtící servisy, naopak my jsme je na podání příliš nepotrápili. Komárovští borci přitahovali 90 % našich podání „za jedna“ a jejich nahrávač si tak mohl snadno vybírat zóny, ze kterých byly vedeny jejich útoky. Mrzel nás prohraný druhý set, kde jsme se se soupeřem dlouho přetahovali o vítězství v koncovce. Chybějící pomyslná kapka štěstí znamenala, že ani náš bodový zisk 26 bodů na vyhraný set nestačil. Jak už to bývá, a v našem případě to platí obzvláště, po takto těsné ztrátě setu jsme se již nedokázali nabudit do dalšího boje a úvodní utkání jsme tak prohráli 0:3. Před druhým utkáním u nás sice vládla dá se říct pohodová atmosféra, nastoupili jsme s odhodláním si prostě dobře zahrát. Totálně jsme však odešli na příjmu a veškeré další navazující volejbalové činnosti se na tom podepsali. Často jsme uhrávali z těžké, pokud se už vůbec Přema Kašpar k nahrávce dostal. Při útocích jsme chybovali, a pokud jsme míč uhráli, dokázal soupeř naši chybu snadno ztrestat. Nevyvarovali jsme se zbytečných technických chyb, kazili jsme i snadná podání, obkládání smečařů z naší strany také nebylo stoprocentní. Opět platilo, že jsme se neradovali ani z občasných bodů na naší straně, utkání jsme na palubovce víceméně protrpěli. I o tomto víkendu jsme tak  vyšli naprázdno, bohužel navíc po několikáté za sebou bez vyhraného setu a radosti ze hry.
 
Sestava: Černý, Doupovec, Duraja, Huliák, Kašpar, Procházka, Reichman,Tunega