You are here: Home ČLÁNKY MUŽI "B" Bučovice - Lokomotiva Ingstav Brno /10. 10. 2008/

Bučovice - Lokomotiva Ingstav Brno /10. 10. 2008/

Bučovice - LI Brno
  0:3 (-13, -18, -23)
   0:3 (-22, -15, -12)

V 9. a 10. kole jsme v naší hale přivítali družstvo Lokomotiva Ingstav Brno. Tento duel tak sliboval souboj prvního družstva s druhým, bohužel bráno z druhého konce tabulky. Případné výhry v obou utkání nás mohly odlepit z posledního místa a dostat nás právě před tohoto soupeře. Věděli jsme ale, že družstvo je tvořeno především staršími a zkušenými hráči, prezentujícími se, stejně jako staré známé vyškovské béčko, hrou s minimem chyb, navíc v tomto případě doplněnou i slušným útokem některých hráčů, a boj o body tak rozhodně nebude snadnou záležitostí. Naopak průběh a výsledek utkání ukázal, že jsme se v dnešním duelu stali snadným soustem pro soupeře.
Ačkoliv na nás netlačili nijak razantním servisem, školili nás především svými krátkými podáními na hranici debla, které jsme se nebyli schopni pořádně přitáhnout ani na několik pokusů. My jsme naopak naše nijak razantní podání často kazili. I když naši blokaři, co se týče útoků středem sítě, vyšli téměř naprázdno, dařilo se jim aspoň poměrně často soupeřovi blokaře stahovat. Bohužel ani tyto herní situace nebývaly dotaženy do vítězného konce, kdy proti našim smečařům vyjma jednobloků stáli také skvěle pozičně postavení polaři, kteří naše razantní útoky čapali. Zastavit jsme soupeře nedokázali ani při jeho útocích ze zadní zóny či občasných obíhačkách. Po jedné z nejhladších proher letošní sezóny jsme se šli psychicky zkoncentrovat a doplnit energií gulášovou polévkou k Luďovi. Po začátku prvního setu druhého utkání jsme začali Luďu podezírat, že soupeřům gulášovku okořenil rohypnolem. Vlažný vstup LI do utkání pro nás znamenal rychlé vedení 9:1. Vlastní nekoncentrovaností, vlažným a profesorským přístupem, s očekáváním, že se set dohraje sám, jsme však toto nadějné vedení postupně ztráceli. Slibně pak ještě v koncovce prvního setu vypadalo naše vedení 22:18, avšak soupeřova šňůra sedmi bodů, na které jsme se významně podíleli našimi vlastními chybami a neschopností zaztrátovat, či se aspoň o ztrátu více zasnažit, nás potupným způsobem připravila o vyhraný set. V dalších dvou setech jsme již nebyly důstojným protivníkem soupeře. Ačkoliv při nás oproti prvnímu utkání stála i podpora několika fanoušků, sami jsme se vyhecovat nedokázali, až na výjimky jsme neprojevili žádnou radost z vyhraných či aspoň vyčapaných míčů. Jako kolektiv jsme podali ostudný a odevzdaný výkon na hranici okresu a krajského přeboru druhé třídy. Po utkání jsme se sice shodli, že předvedená hra je do značné míry i důsledkem našeho přístupu k tréninkům, kde naše hra možná stačí na spolutrénující Céčko, nikoli však na soutěž, kterou hrajeme nyní. Otázkou však zůstává, zda s tím chceme a hodláme něco udělat.

Sestava: Černý, Doupovec, Duraja, Huliák, Kašpar, Kurfiřt, Procházka, Reichman, Sedlář, Tunega