You are here: Home ČLÁNKY MUŽI "B" JARNÍ TURNAJ VE VOLEJBALU MUŽŮ

JARNÍ TURNAJ VE VOLEJBALU MUŽŮ

V důsledku dřívějšího zahájení mistrovských soutěží ve volejbale je tradiční prvomájový turnaj minulostí. Jeho pokračovatelem se tak stal přípravný Jarní turnaj. Letos tak proběhl 44. ročník tohoto turnaje. V sobotu 25. 3. 2017 se prezentovala v hale ZŠ 710 čtyři družstva. TJ Tatran Hrušky, BV Slavkov, SVK Hrušovany nad Jevišovkou a domácí B družstvo Sokola, když původně přihlášené družstvo TJ Sokola Marefy na poslední chvíli účast zrušilo. Turnaj se hrál systémem každý s každým na dva vítězné sety, rozhodující třetí set pak ve zkrácené podobě. V prvním zápase na sebe narazilo domácí družstvo a volejbalisté Slavkova. Vítězství si odnesli až po třísetovém boji domácí muži v poměru 2 : 1. V druhém utkání se představili předpokládaní favorité turnaje, loňský vítěz z Hrušovan nad Jevišovkou a vedoucí družstvo okresního přeboru, Tatran Hrušky.

. Tatran potvrdil úlohu favorita a rovněž v třísetovém zápase zvítězil 2 : 1. V dalším utkání nedali muži Hrušovan šanci Slavkovu a hladce zvítězili 2 : 0. Také ve čtvrtém zápase Hrušky jasně přehráli v poměru 2 : 0 domácí Sokoly a totéž zopakovali v dalším utkání proti Slavkovu. Tím se stali vítězi celého turnaje, když poslední zápas ve kterém nastoupili domácí proti Hrušovanům, rozhodoval již jen o druhé příčce. Tu si nakonec po boji odnesli Hrušovany v poměru 2 : 1, když třetí set byl rozhodnut až v poměru 20 : 18 míčům. Závěrem patří poděkování všem hráčům, pořadatelům a rozhodčím turnaje, který se stal zdařilou přípravou na mistrovské boje. Za domácí B družstvo nastoupili : Libor Procházka, Tomáš Kurfiřt, Jakub Duraja, Radek Černý, Vít Sedlář, Ondra Buriánek, Dušan Buriánek a Marian Polák.