You are here: Home ČLÁNKY ŽÁCI a KADETI DRUŽSTVO ŽÁKŮ NA TURNAJI V DRÁSOVĚ

DRUŽSTVO ŽÁKŮ NA TURNAJI V DRÁSOVĚ

Po dvouměsíční prázdninové přestávce se sešlo v sobotu 5. září družstvo žáků, aby se zúčastnilo přípravného turnaje v Drásově. Účelem účasti na tomto turnaji bylo porovnat výkonnost žáků s družstvy, se kterými se budou utkávat v krajském přeboru, do kterého postoupili. Turnaje se zúčastnila čtyři družstva. V prvním zápase se naši žáci utkali se značně omlazeným týmem Sokola Šlapanice, který jasně přehráli v poměru 3 : 0. V dalším utkání již narazili na poměrně silnějšího soupeře, a to žáky Letovic. Přes vedení 17 : 7 v prvním setu nedokázalo naše družstvo tento set vyhrát, a to se projevilo i v setu druhém, takže celé utkání skončilo naší porážkou 0 : 2. V posledním utkání čekalo naše žáky domácí družstvo VS Drásov. I na toto družstvo naši žáci nestačili a odešli po boji poraženi 2 : 1. Výsledkem tedy byla třetí příčka v celém turnaji. Turnaj ukázal, že v účinnosti podání se naše družstvo vyrovnalo a mnohdy předčí ostatní, spokojenost trenérky byla i s obranou na blocích. Velkým nedostatkem však byla činnost družstva při odevzdání míče soupeřem zadarmo. Chyběla komunikace mezi hráči a tím i možnost si kvalitně připravit útok na síti. Na této činnosti, tedy na kvalitní mezihře, musí družstvo ještě hodně zapracovat. Stejně tak na hře jednotlivců při základních úderech, jako je příjem ať již bagrem nebo obouruč prsty.

Za žáky hráli: Lukáš Kubíček, Honza Zbytek, Ondra Janega, Jakub Tichý, Vojta Pajtl, Štěpán Bílek, Bert Budík, Matyáš Žert, Vilda Gottwald a Aleš Handrla. Chyběl Honza Zbožínek. Trenérkou družstva je Martina Žertová.
Aktualizováno ( Pátek, 11 Září 2015 13:17 )