You are here: Home ČLÁNKY MUŽI "B" Májový turnaj mužů - 42.ročník 18.4.2015

Májový turnaj mužů - 42.ročník 18.4.2015

Termín letošního 42.ročníku Májového turnaje mužů byl stanoven již na sobotu 18.4.2015, neboť pozdější termín by až příliš kolidoval s rozlosováním jarní části soutěže nejen pořadatelského mužského B-týmu, ale i ostatních účastníků turnaje, kteří hrají soutěž KP II. Po nádherném čtvrtečním počasí se bohužel beze zbytku naplnila předpověď meteorologů, avizující radikální ochlazení. Ačkoliv jsme v sobotu ráno vstávali do slunného dne, teploměr ukazoval jen kolem deseti stupňů. Když před devátou hodinou na hřišti začalo ještě drobně mrholit, družstvo Drásova se na místě z turnaje odhlásilo a odjelo ještě před zahájením. Po předchozích omluvách dalších dvou týmů z průběhu týdne se tak turnaje zúčastnily pouze tři týmy – domácí TJ Sokol Bučovice B, TJ Sokol Marefy a tým Marysoid z Pohořelic. Po dohodě kapitánů byl systém turnaje upraven tak, že si každý tým proti sobě zahrál běžné soutěžní utkání, tedy na tři vítězné sety. Počasí se nakonec umoudřilo, a po úvodních slovech starosty bučovského Sokola Mgr. Petra Hanáka mohlo začít první utkání, které obstaral domácí tým proti Matysoidu. Hned první set nabídl celkem pohledné volejbalové okamžiky a vyrovnanou hru, přičemž set domácí borci ztratili až v samotném závěru. Bohužel v následujících dvou setech se domácímu týmu vůbec nedařilo na přítahu, v důsledku čehož jsme na soupeře nijak netlačili. Naopak Matysoid překvapil svižným a účinným volejbal, a tak další dva sety získal velmi hladce. Stejným poměrem na sety 3:0 vyhrál Matysoid i své druhé utkání proti družstvu Maref. I v tomto utkání se pěkné výměny střídaly s občasnými nepřesnostmi a nevynucenými chybami. Nejvyrovnajší souboj se odehrál v posledním utkání turnaje, kdy si to domácí borci rozdali v místním derby proti tradičnímu soupeři z Maref. Vítězství v každém setu si střídavě připisovaly oba týmy, a tak o vítězi utkání, a tím o zisku turnajového stříbra, rozhodl až tiebreak, který nakonec urvali borci z Maref v poměru 15:12. Letošní turnaj se tak přes úvodní komplikace stal velmi příjemnou akcí, a svým dalším ročníkem navázal na neskutečnou tradici, provázející náš oddíl již 42 let.