You are here: Home ČLÁNKY MUŽI "B" Volejbalový turnaj „Hodonínský pendrek“ vyhrál bučovický mix

Volejbalový turnaj „Hodonínský pendrek“ vyhrál bučovický mix

Hodoninský pendrek 2013 V sobotu 19.10.2013 využili hráči a hráčky obou volejbalových B-týmů našeho oddílu možnosti poměřit své síly na turnaji mixů na již 16. ročníku Hodonínského pendreku. Akce, pro většinu našich hráčů dosud neznámá, se konala v prostředí nádherné sportovní haly, kde byly pro tuto příležitost pořadateli připraveny hned tři kurty. Na turnaji startovalo celkem třináct smíšených družstev (podmínkou hry byla přítomnost minimálně dvou žen na hřišti v každém družstvu), včetně dvou týmů ze Slovenska – Holíč a Kúty. Hrálo se na dva hrané sety do dvaceti bodů, ve třech skupinách každý s každým, z toho dvě skupiny byly po čtyřech týmech a v naší skupině bylo týmů pět. Úvodní losování nám přiřklo pořadové číslo třináct a hned první set našeho dnešního účinkování mohl napovědět, že to nebylo číslo šťastné, neboť jsme set ztratily. Ovšem hned od setu dalšího jsme se naladili na vítěznou vlnu a skupinu jsme po zásluze vyhráli. V následujícím "miniturnaji" jsme se pak s vítězi dalších dvou skupin utkali o konečné první až třetí místo. Prvním soupeřem nám bylo družstvo ze slovenských Kútů, které bylo od počátku turnaje zjevným žhavým adeptem na celkové vítězství v turnaji. Najevo to dávali rychlou a po útočné stránce pestrou hrou. Zejména právě většina jejich útoků, skládaných na zem na hranici debla, dávala tušit, že to nebudeme mít lehké. Ovšem v tomto zápase jsme předvedli bezkonkurenčně nejlepší výkon z celého dne, čímž jsme kromě sebe zaskočili především soupeře, kterému jsme zadarmo nedali ani jeden bod. Po zásluze jsme vyhráli 2:0 a nadále jsme tak zůstávali ve hře o letošního mistra turnaje. Následující utkání mezi Kúty a pořadatelským týmem Olymp B vyzněl vítězně pro slovenský tým. K zisku prvního místa nám tak stačilo uhrát jediný set. Ovšem vstup do posledního utkání proti Olympu B se nám nepovedl. Nedařilo se nám na žádném postu. Hladce jsme prohrávaly 0:4 a 2:7 a do konce setu tento rozdíl ještě nadále narůstal a po zásluze tak vyhrál soupeř. Mnohem odpovědněji a bojovněji jsme nastoupili do setu druhého, kde jsme si hned v úvodu vytvořili mírný náskok. V polovině setu se na nás soupeř sice dotáhl, ale v koncovce jsme znovu zabrali a vedli jsme o tři body. Stylově - esem Dóbla, jsme pak proměnili hned první z našich mečbolů a překvapivě nejen pro nás ale i pro pořadatele jsme se stali mistry letošního 16. ročníku Hodonínského pendreku.
Za naše družstvo náš oddíl na tomto velmi příjemném turnaji úspěšně reprezentovali Míša Vránová, Marcela Kachlíková, Radim Doupovec, Ivan Kusala, Michal Reichman, Ivana Prušková a Roman Navrkal.
Aktualizováno ( Neděle, 20 Říjen 2013 21:58 )