You are here: Home ČLÁNKY ODDÍL MÁJOVÝ TURNAJ MUŽŮ - 39. ročník tradičního volejbalového turnaje /21.4.2012/

Volejbal není jen hra...

TJ Sokol Bučovice - ODDÍL VOLEJBALU

MÁJOVÝ TURNAJ MUŽŮ - 39. ročník tradičního volejbalového turnaje /21.4.2012/

Email Tisk PDF

Májový turnaj mužů ve volejbale dovršil letos již 39. ročník a nezadržitelně tak spěje k ročníku jubilejnímu, tedy čtyřicátému.
Ten letošní se odehrál za polojasného počasí , když v předvečer turnaje se příroda vybouřila ( vydatný déšť s blesky a hromobitím) a organizátorům tak odpadla nutnost hřiště kropit. :-)
K turnaji se prezentovalo 6 družstev, která byla nalosována do dvou skupin :
Skupina A : Bučovice A, Šlapanice, Holubice
Skupina B :  Hrušky, Marefy, Bučovice B                                                         FOTO

Již ve skupinách se odehrály zajímavé zápasy, ovšem ani jednomu domácímu  týmu se nepodařilo postoupit do semifinálových bojů a ve skupinách hoši skončili shodně na 3. místech. Nutno dodat, že B-tým byl reprezentován domácími juniory a posílen byl o trenéry M.Reichmana a M.Roubala. A mladíci si nevedli špatně. Přestože oba zápasy ve skupině jasně prohráli, zejména první set proti Hruškám byl herně i výsledkově velmi solidní. Jak průběh turnaje nakonec ukázal, utkali se junioři ve skupině s pozdějšími finalisty.
Výsledkově se více očekávalo od  A-týmu, který sice zdaleka nehrál v kompletní sestavě ( chyběli M.Reichman, zraněný R.Doupovec, M.Němec ), ale k postupu do semifinále měl velmi blízko. Hned v úvodním zápase s Holubicemi vedli hoši 1:0 na sety a 17:11 v setu druhém. Set však nakonec ztratili 23:25 a rovněž tak tie-break.
Semifinálové dvojice tak nakonec vytvořily  Marefy – Holubice a Hrušky – Šlapanice. Zatímco Marefy si vcelku jasně poradili s Holubicemi, vítězství nad Šlapanicemi stálo borce z Hrušek určitě více sil.
Na vítězné vlně naladěné Marefy pak ani ve finále nedali Hruškám šanci, aby jim oplatili porážku ze skupiny. Marefy tak dovršili svůj „hattrick“, když v Májovém turnaji zvítězili již potřetí za sebou.
Z domácího pohledu bylo jistě divácky zajímavé střetnutí obou domácích družstev o 5. místo. Přestože zvítězil favorit, tedy A-tým, vzrušení přinesl druhý set. V něm mladící sehráli s Áčkem vyrovnanou partii a po nervydrásající koncovce zvítězili 36:34 !!! a posunuli utkání do tie-breaku.

( 18, 17 )
Holubice Šlapanice 1 : 2 ( -23, 24, -8 )
Skupina B  : Hrušky Bučovice B 2 : 0
( 19, 5)
Marefy Hrušky 2 : 1 ( 22, -17, 17 )
Bučovice B Marefy 0 : 2 ( -8, -12 )
o 5. místo    : Bučovice A Bučovice B 2 : 1 ( 16, -34,  9 )
semifinále 1 :
Šlapanice Hrušky 1 : 2 ( 21, -21, -9 )
semifinále 2 :
Marefy
Holubice 2 : 0 ( 15, 20 )
o 3. místo    : Šlapanice Holubice 2 : 1 ( 14, -25,  9 )
6.  TJ Sokol Bučovice B

Turnaj  proběhl hladce jak po stránce organizační, tak i herní.
Svou premiéru si v novém kabátě odbyl  volejbalový areál, který v současné době prochází postupnou rekonstrukcí. Věřím, že areál  vytvoří všem členům volejbalového oddílu příjemné prostředí pro provozování našeho sportu.
V souvislosti s tím chci poděkovat firmě Fronton, která se na rekonstrukci areálu významně podílela jak dodavatelsky, tak i sponzorsky a odvedla výbornou práci.
Závěrem již jen poděkování všem, kteří se zasloužili o hladký průběh celého turnaje.

Sestava domácích :
A-tým :  Procházka Libor, Černý Radek, Kurfiřt Tomáš,  Dítě Radovan, Stuchlík Aleš, Pokorný  Martin, Sedlář Vít.

B-tým :  Reichman Michal, Roubal Miroslav, Machala Martin,  Homola Petr, Kříž Jiří, Sehnalík Radek, Čulík Michal.

Skupina A  :             Bučovice A  - Holubice       1 : 2     ( 18, -23, -6)
Šlapanice     -  Bučovice A   2 : 0     ( 18, 17 )
Holubice      -  Šlapanice      1 : 2     ( -23, 24, -8 )
Skupina B  :             Hrušky        -  Bučovice B    2 : 0     ( 19, 5)
Marefy        -  Hrušky           2 : 1     ( 22, -17, 17 )
Bučovice B -  Marefy           0 : 2     ( -8, -12 )

o 5. místo    :   Bučovice A - Bučovice B       2 : 1     ( 16, -34,  9 )
semifinále 1 :   Šlapanice    -  Hrušky             1 : 2    ( 21, -21, -9 )