You are here: Home ČLÁNKY MUŽI "C" Orel Vškov - Bučovice /23.9.2011/

okresní přebor II --- muži"C" --- 23.9.2011--- 5. kolo
Bučovice

3 :
2
(18,17,-21,-23,15)

V předposledním zápase podzimní části sezóny jsme jeli na půdu loňského vítěze okresního přeboru II – vyškovského Orla. Po dlouhé době jsme byli v kompletní sestavě, čítající deset hráčů. S odvozem do Vyškova nám pomohla paní Machalová, za což jí patří díky. Hrálo se v pěkném areálu u muzea, jediné minus byl povrch hřiště – umělá tráva s pískem, na které to občas trochu klouzalo.Většina našich borců už buď stabilně hrává na svých postech, případně se na nich zaučuje, takže v tomto ohledu byly posty jednotlivých hráčů jasné: na nahrávce se střídali Peťa Homola, Míša Čulík a Radek Sehnalík, střed odehrál na jednom postu Víťa, o druhý se dělili Martin Machala a Jirka Kříž, na smeči do kříže s Radovanem zápas odehráli Míša Stehlík a Radek Sobotka a konečně Matěj Toman po úspěšném vystoupení na postu liberu v minulém kole v Letonicích si dres libera, i když  zdravotně lehce indisponován, oblékl i tentokrát. Logicky jsme však za to, že prostor ke hře dostali střídavě všichni hráči týmu, museli zaplatit daň v podobě častých zmatků v postavení a nesehranosti. Do utkání jsme sice vstoupili tím nejlepším útokem – esem a dalším bodem z razantního útoku, ovšem v průběhu celého setu jsme se pak potýkali s problémy s vybíráním poměrně snadých míčů v postavení a následným nedůrazem hráčů při rozhodování, kdo míč odehraje. Naši hráči si často při odbití dávali přednost a případné nahrávky, odehrané na poslední chvíli, již neměly parametry na to, aby z nich šlo zaútočit. Za stavu 5:5 nám tak soupeř až příliš snadno odskočil o pět bodů. Následně se nám dařilo jen ztrátovat, přičemž v tomto setu to bylo i s velkým přispěním Míši Stehlíka, který na postu smečaře připsal na naše konto hned čtyři body z útoku. Za stavu 16:10 pro soupeře jsme ale totálně vyhořeli na přítahu, což je jinak naše poměrně silná stránka – čtyři chyby na přítahu znamenaly čtyři přímé body pro soupeře. Hrozivý stav 20:10 se nám ale do konce setu přece jen podařilo zkorigovat na konečných 25:18 pro soupeře. Vypadalo to, že naši si svěřenci začali více věřit. Bohužel jsme vůbec nepodchytili úvod druhého setu. Záhy jsme prohrávali 5:0, 12:4, 15:6. Nedařilo se nám hlavně díky nepozornosti a malému nasezení při vybírání lehkých míčů v poli, pokud už byly vybrané, směřovaly nejlépe do středu hřiště, odkud se je nahravači marně snažili usměrňovat do kůlu. Soupeř díky pohodlnému náskoku ale zbytek setu vypustil, a my jsme se aspoň díky ztrátování pomalu ale jistě dostávali nenápadně zpět do zápasu. I když jsme set prohráli, tentokrát v poměru 25:17, do třetího setu jsme vstupovali s odhodláním pokračovat v trpělivé hře. Zásadní změnou byla změna na postu středového hráče, kde Jirka Kříž vystřídal Martina Machalu. Jirka se ukázal jako univerzální hráč, neboť vedle nahrávky a smeče, kde v minulosti odehrál některé sety, ani na tomto postu ostudu neudělal, naopak zde pomohl družstvu několika body. Třetí i čtvrtý set měly podobný průběh – naše hra ožila, borci se rvali o každý míč, a pokud nějaký zkazili, bylo to většinou pouze v zápalu boje. Na podání téměř nechybovali, o míče  se včas hlásili a soupeři ukazovali krásu jednoduché hry. Ve třetím setu se nám podařili dvě čtyřbodové šňůry, díky kterým jsme si vybudovali solidní náskok do koncovky, kde jsme obstáli a set vyhráli 25:21. V závěru čtvrtého setu jsme sice za stavu 21:16 pro nás dovolili soupeři srovnat, ale rozhodla pak především výměna, během níž soupeř třikrát čapl náš útok, aby v zápětí svůj útok poslal do autu. Tento důležitý bod ještě potvrdil esem Víťa. Čtvrtý set byl náš 25:23 a do tie-breaku jsme šli sebevědomí a odhodlaní zvítězit. Ani soupeř ale nesložil zbraně, překvapoval nás zejména ostrým podáním. Ačkoliv jsme vedli 5:3, strany se točily za stavu 8:6 pro soupeře. Změna stran nám ale svědčila – odpověděli jsme pětibodovou šňůrou – kromě soupeřových chyb i vlastním přičiněním – dva úspěšné Víťovy útoky středem a chytrá druhá přes. Po zkaženém servisu si soupeř připisuje ještě jeden bod, ovšem my odpovídáme stejně – vedeme 13:10. Soupeř znovu boduje, ovšem pouze dvakrát a pak kazí podání, a my jdeme za stavu 14:12 zkusit proměnit náš první mečbol v této sezóně. Soupeř ale neskutečně čape tvrdou smeč Radka Sobotky, což nás překvapilo a my naopak lehký míč kazíme. Orel znovu čape nedůrazný útok a poté útokem srovnává. My odpovídáme tvrdou smečí a máme k dispozici třetí mečbol. Radovan po solidní náhře propaluje bloky, ale bohužel pouze trefuje dobře postaveného vyškovského polaře, ten pouze odevzdává, ale my kazíme nahrávku a je znovu srovnáno 15:15. Soupeř je na koni a překvapivě dává ostrý servis, který jsme dvakrát přitáhli tím nejhorším možným způsobem – do zóny IV, kam nahravač Rada Sehnalík, který dnes odehrál slušný zápas, přibíhá na poslední chvíli, aby míč nasměroval pouze z nouze prudce k síti, kde se sice Radovan snažil míč zpod sítě přehrát přes, ale marně. Orel Vyškov vyhrává ztracený tie-break poměrem 17:15, zatímco my litujeme tří nevyužitých mečbolů.

Prohraný tie-break samozřejmě vždy zamrzí, ale rozhodně nás potěšila předvedená  hra v posledních třech setech, kdy se naši borci opravdu snažili. Naopak je škoda prvních dvou setů, kde jsme soupeři moc starostí nenadělali. Ještě stojí za to připomenout, že dnešní zápas vedle tahouna a kapitána týmu Radovana vyšel skvěle i Michalům Čulíkovi a Stehlíkovi. Ovšem slušný výkon podali i všichni ostatní hráči, za což jim patří dík.