You are here: Home ČLÁNKY MUŽI "C" Bučovice C – Drnovice B /9.9.2011/

okresní přebor II --- muži"C" ---9.9.2011--- 3. kolo
Drnovice

1 :
3
(-14, 23, -19, -22)

Po delší herní odmlce, zapříčiněné rozpadem okresní soutěže kadetů, měli naši mladí svěřenci konečně možnost zahrát si mistrovské utkání, a to hned v kategorii dospělých – v okresním přeboru mužů II. Jejich prvním soupeřem na domácí půdě bylo mužstvo z Drnovic. Trenéři měli tentokrát k dispozici osm hráčů,  avšak  mrzela nás především neúčast nahravače Petra Homoly. Jeho post zastoupili „zaučující se“ nahravači Radek Sehnalík a Michal Čulík. Naši hráči netrpělivě během rozcvičování vyhlíželi družstvo soupeře, z jehož věkového průměru byli někteří po jejich příjezdu poněkud zaskočeni. Nervozita většiny z nich však spadla s úvodním hvizdem rozhodčího. Borci se hned od úvodu statečně rvali o každý míč, které si však většinou, bohužel i s trochou štěstí, připisoval soupeř. První set byl především sehrávací, a i když jsme ho ztratili zdánlivě lehce poměrem 14:25, pravdou bylo, že ještě v jeho závěru jsme se dokázali nakopnout do setu dalšího. Ve druhém setu jsme to byli my, kdo si vytvořil důležitý náskok, a to i díky velmi kvalitnímu servisu, kdy zejména razantní skánané podání Radovana Dítěte podporovali i další spoluhráči – problémy soupeřům dělala např. i Víťova plachata, esa si na svoje konta připsali rovněž i Jirka Kříž a Rada Sehnalík. Slabší chvilku jsme si vybrali v polovině setu, kdy se na nás soupeř dotáhl, ale znovu jsme si dokázali vytvořit rozhodující náskok. Vedle Rady Sehnalíka slušně odnahrávali i další dva zmiňovaní nahravači, a z kvalitních náher pak nebyl problém tvrdě a úspěšně útočit. Díky čtyřbodovému  náskoku v koncovce nás o vítězství v setu nepřipravila ani další naše slabší chvilka, ve které si soupeř připsal tři body. Set jsme i tak vyhráli v poměru 25:23. Od dalšího setu se nám však přestalo dařit na náhře a ani v poli jsme už nepochytali tolik míčů, jako v setech předchozích. Snaha našim borcům rozhodně nechyběla, rovněž svoje nadšení pro hru dávali najevo po každém vyhraném míči. Bohužel jsme po našich úspěšných bodech většinou hned vzápětí body vraceli soupeři vlastními chybami, pramenícími z nepřesností a nedorozumění mezi spoluhráči. Po celou dobu jsme soupeřovo vedení neúspěšně dotahovali. Set jsme ztratili v poměru 19:25. Poslední set se nám dařilo rozehrát dobře, dokonce ještě v polovině setu jsme vedli 17:14. Pak jsme však třemi chybami na náhře dovolili soupeři srovnat skóre. Nepomohl ani následný oddech a střídání, otočit se nám podařilo až bodem na 18:19. Od tohoto okamžiku se nám už nepodařila žádná šňůra, kterou bych vrátili vedení na naši stranu, naopak soupeř nám ještě odskočil o další dva body a my jsme set prohráli v poměru 22:25 – celkově 1:3 na sety.

I když po výsledkové stránce jsme si připsali pouze bod za prohru a jeden vyhraný set, s herní stránkou utkání byli trenéři spokojen. Kvalitu předvedené hry juniorů ocenili i četní přihlížející diváci a nakonec i soupeř. Hráči bojovali do poslední chvíle. Znát však na nich byla určitá nevyhranost a nejistota, kvůli kterým jsme v rozhodujících chvílích ztráceli důležité body. Nicméně jak bylo zmíněno, jednalo se o první zápas po půlroční pauze, navíc hned po letních prázdninách, kdy byla účast na trénincích velmi nízká. Závěrem lze konstatovat, že ve své premiéře v mužské soutěži naše mládežnické Céčko rozhodně ostudu neudělalo, a že příště snad bude jejich předvedená hra oceněna vítězstvím.