You are here: Home ČLÁNKY JUNIORKY VALENTÝNSKÝ TURNAJ JUNIOREK - 7. ročník /12.2.2011/

Volejbal není jen hra...

TJ Sokol Bučovice - ODDÍL VOLEJBALU

Banner

VALENTÝNSKÝ TURNAJ JUNIOREK - 7. ročník /12.2.2011/

Email Tisk PDF

Takřka ideální termín pro turnaj, jehož jméno je spojeno se dnem sv. Valentýna, se podařilo v letošním roce zajistit organizátorům tohoto juniorského turnaje. Turnaj svým 7. ročníkem znovu prokázal svou užitečnost a své opodstatnění v turnajovém kalendáři bučovického volejbalového klubu. Bohužel se naplnila obava z chřipkové epidemie, která se podepsala na účasti pozvaných družstev. V turnaji se tak utkala pouze 3 družstva, a sice dva domácí týmy juniorek a děvčata z Pozořic. FOTO

Hrálo se turnajovým způsobem každý s každým na dva vítězné sety, a to dvoukolově. Roli favoritek bezezbytku zvládla děvčata z Pozořic, která nenašla v turnaji přemožitele a bez porážky dokráčela k vítězství. Ztratila pouhý jeden set s domácím A-týmem juniorek. A právě druhý souboj těchto soupeřů byl nepochybně herním vrcholem turnaje. Za stavu 1:1 na sety vedla naše děvčata v rozhodujícím setu 23:21. Nadějné vedení však nedotáhla do úspěšného konce a v dramatickém závěru se přiklonilo vítězství na stranu zkušenějších Pozořic, avšak nutno říci , že naprosto zaslouženě. Pro domácí Áčko byl zápas důležitý a těžký v tom, že děvčata v něm poprvé hrála  s novým, ještě nezažitým systémem na 1 nahrávačku. Z tohoto pohledu děvčata zvládla zápas překvapivě dobře.  Ovšem i v ostatních zápasech se bylo na co dívat.   Řada dlouhých a pohledných volejbalových výměn musela potěšit oko přítomných diváků.
Svou perspektivu znovu potvrdila naše nejmladší děvčata, která s oběma soupeřkami  odehrála své zápasy naplno a mnohdy je od vítězství v setu dělil jen pověstný krůček. Jejich hra se opírala především o disponovanou Evu Hudylivovou, ale svůj herní pokrok prokazovaly i další hráčky.  Všechna družstva pak zdobila bojovnost a obětavost, která k této hře neodmyslitelně patří.

Tabulka : 
1. Pozořice
4    4    0 8 : 1 218 : 166
8
2. Bučovice A 4    2    2
5 : 4
202 : 163 6
3. Bučovice B
4    0    4 0 : 8
140 : 201
4

Výsledky : 
Pozořice
- Bučovice A 2 : 0 ( 21, 15  )
Bučovice A - Bučovice B 2 : 0 ( 24 , 16 )
Pozořice
- Bučovice B
2 : 0 ( 15, 19 )
Pozořice - Bučovice A  
2 : 1 
( 17, -18, 23 )
Bučovice A
- Bučovice B 2 : 0 
( 19 , 16 )
Pozořice  
- Bučovice B   
2 : 0 ( 14, 17 )


V turnaji byly uděleny i individuální ceny pro nejužitečnější hráčky jednotlivých družstev a pro nejlepší hráčku  turnaje. Nejužitečnějšími hráčkami svých družstev byly vyhodnoceny  :  Galatová Petra (Bučovice B), Kašparová Adéla (Bučovice A)   Daňková Alena (Pozořice). Cenu pro nejlepší hráčku turnaje si pak po zásluze odnesla Filipová Hana z vítězného týmu.
Poděkování za podporu této akci patří  tradičním sponzorům, kteří turnaj podpořili hodnotnými cenami. Děkujeme tedy : Městu Bučovice a hlavnímu sponzorovi – firmě   JKZ a.s.

Sestavy domácích družstev :
Bučovice B:
Hudylivová Eva, Galatová Petra,   Dvořáková Nela, Zbožínková Šárka,
Poloučková Aneta, Blahutková Eva, Saboličová Sára, Kohoutková Regina.
Trenérka: Hubíková Dáša

Bučovice A :
Procházková Eliška, Kašparová Adéla, Krištanová Šárka, Hermannová Petra,  
Procházková Lenka, Kachlíková  Petra,  Nováková Klára, Vrbácká Eva.  
Trenér : Procházka Miroslav