You are here: Home

Volejbal není jen hra...

TJ Sokol Bučovice - ODDÍL VOLEJBALU

Banner
Vítejte

SLEDUJDE
Kvě20

Nábor dětí do oddílu volejbalu

Email Tisk PDF

NÁBOR DĚTÍ: dívek a chlapců ročník 2005 – 2012 do oddílů přípravky a žactva

· Letní tréninky - antukové kurty V Aleji – pondělí a středa 16:00 – 17:30 h (v případě zájmu je možné i jiné dny)

· Zimní tréninky - tělocvična ZŠ 711 a hala ZŠ 710 – pondělí a středa – odpolední hodiny – čas bude upřesněn

· Nabízíme vedení dětí kvalifikovaným týmem trenérů, stabilní zázemí a dostatek tréninkových pomůcek

· Poplatky: každoroční členský příspěvek 200,- Kč (registrace u Česká obce sokolské)

oddílový příspěvek v roce 2020 nepožadujeme, od roku 2021 děti platí 300,- Kč ročně

ostatní náklady jsou dětem hrazeny prostředním TJ Sokol Bučovice a dotačních titulů

 

Více informací podá trenér mládeže Martina Žertová, tel. 777 189 530

Více informací  najdete na: https://www.facebook.com/TJ-SOKOL-Bu%C4%8Dovice-volejbal-329818781021625/

Aktualizováno ( Středa, 20 Květen 2020 14:29 )
   
Dub24

Devadesát pět let volejbalu v našem městě

Email Tisk PDF

V letošním roce si oddíl volejbalu TJ Sokol Bučovice připomíná devadesát pět let svého trvání. Volejbal se v našem městě objevil v roce 1925, kdy ho profesoři zdejšího gymnázia zařazovali do hodin tělesné výchovy. Studenti si tento nový sport natolik oblíbili, že ho ještě v témže roce přenesli do místního Sokola. Bylo vybudováno hliněné volejbalové hřiště v sokolském areálu v Zámecké aleji za dnešní fotbalovou brankou u Litavky. Denně se zde hrálo, jak dospělí, tak i mládež. Soutěže organizoval Sokol, nejprve různé stupně župních přeborů, dále mezi župní přebory, přebor Moravy  a celostátní přebor České obce sokolské. Úspěšnější v tomto období byla ženská družstva, která pravidelně postupovala z župních a mezi župních přeborů do přeboru Moravy a v roce 1938 až do celorepublikového, tenkrát už Protektorátního přeboru  Čech a Moravy. Muži hráli v tomto období na různých stupních župního přeboru. Volejbal se hrál v této době pouze na venkovních hřištích, na jaře a v létě. V zimě se volejbal nehrál. Po zákazu Sokola nacisty, přešel oddíl pod SK Bučovice. Volejbal se hrál po celé válečné období, mimo rok 1945, kdy přes území přecházela fronta. Po osvobození činnost oddílu pomalu ustávala, až v roce 1948 skončila úplně. V této době měla společnost daleko jiné úkoly, probíhala obnova válkou zničeného hospodářství a sport musel jít stranou. Také tehdejší místní představitelé volejbalu a zejména tenisu nepřáli, byly to dle nich buržoazní sporty. K obnově činnosti oddílu došlo v počátku 70 let minulého století pod hlavičkou Tatranu Bučovice. Nejprve bylo v r. 1961 ustaveno družstvo dorostenek a žen,  později družstvo dorostenců. Také v tomto období byla úspěšnější  ženská družstva. Dorostenky i ženy hrály pravidelně krajské soutěže. Družstvo žen bylo v r. 1963 pověřeno reprezentovat okres Vyškov na I. československých sportovních hrách v Uherském Hradišti.  Mužská družstva startovala převážně v okresních soutěžích, v některých obdobích  nehrála soutěže vůbec. Po roce 1989 se oddíl přihlásil ke svým sokolským tradicím a po obnově Sokola přešel do této organizace. Byla navázána sportovní družba s německými volejbalisty Grimmy-Höhönstadtu a Sonnebergu, která trvala dvacet pět roků. Naše družstva mužů i žen se pravidelně každý rok účastnila dobře obsazených turnajů v Německu a naopak volejbalisté z těchto měst startovali na našem Družebním turnaji. Záviděli jsme našim přátelům jejich sportovní haly a vybavenost sportovišť. K určitému posunu došlo v novém tisíciletí. Byl manažersky budován konkurence schopný, silný tým mužů, který postupoval soutěžemi, až k dnešní účasti v druhé nejvyšší soutěži, I. lize. Naopak ženská družstva pomalu vyklízela pozice v krajských soutěžích, až skončila v nejnižší okresní soutěži. K určitému zlepšení došlo v tomto roce, kdy ženy opět startují v krajském přeboru.

Za toto dlouhé období prošlo oddílem mnoho sportovců, ať již mládeže, nebo dospělých, kteří reprezentovali naše město po celé Moravě, v zahraničí a dnes po celé republice. Jmenovat někoho by bylo velmi těžké, ale přes to tři jména je třeba uvést. V prvé řadě to byl velký propagátor volejbalu, jeden z prvních volejbalistů v našem městě, trenér a vedoucí celé řady úspěšných družstev, učitel, později ředitel ZDŠ 711, pan Rudolf Matoušek. Byl to právě on, kdo se spolupodílel na obnově činnosti oddílu. Tím druhým jménem je ing. Vladimír Spirit. Psát o jeho významu pro mezinárodní a československý volejbal by bylo na dlouhou dobu. Ale po svém nuceném příchodu z Prahy k nám do Bučovic, rodiště své manželky, se také velkou měrou podílel  na obnově činnosti našeho oddílu i oddílu tenisu. Byl úspěšným trenérem obnoveného družstva žen, které hrálo krajský přebor a reprezentovalo tak Bučovice po celé Moravě. Tím třetím byl Mirek Šafář. Vedl a trénoval dlouhou dobu družstva dorostenek a žen. S družstvem žen se poprvé probojoval v roce 1976 do nejvyššího přeboru kraje, KP I. třídy.

Co přát volejbalu do dalších let ? Aby se v našem městě hrál po další desítky let, aby se vždy našlo dost ochotných a obětavých trenérů a funkcionářů, aby se konečně volejbalisté i ostatní sportovci dočkali odpovídající, tolik potřebné  víceúčelové sportovní haly. A hlavně, aby volejbal všechny bavil, tak jak bavil jejich předchůdce.

Aktualizováno ( Pátek, 24 Duben 2020 12:56 )
 
Dub22

Poděkování partnerovi

Email Tisk PDF

Dovolte nám Vás pozdravit do této doby a popřát Vám spoustu elánu, zdraví a pochopení.


Dovolte nám vyzvednout partnera, který nás touto sezónou 2019/2020 provázel de facto na každém kroku. Díky @porsche_brno jsme objevili nejen prvotřídní luxus, ale i podporu a pomoc na cestách.


Autosalony právě ke dnešnímu dni (znovu) otevřely své brány a oživují svůj provoz. Tak pokud chcete prvotřídní kvalitu a profesionální přístup, @PORSCHEBRNO je správná volba ke koupi nového, i zánovního, auta!


@porsche_brno Děkujeme Vám za skvělou sezónu 2019/2020. I bez Vás bychom nemohli být tam, kde jsme teď. Na dosah extraligy.


Děkujeme!

#Porschebrno #porschebrno #volskwagen #skoda #porsche

alt

 
Více článků...
Strana 10 z 109

REGION SPORT

Volejbal v mém ...

Málokterý oddíl se může pochlubit , že je spojován s takovou osobností jakou byl a vždy bude ING.VLADIMÍR SPIRIT. Publikace
VOLEJBAL V MÉM ŽIVOTĚ zachycuje jeho vzpomínky na život pod vysokou sítí. K zakoupení u M.Procházky popř. J.Forejtka za 70,-Kč.

NAŠI OSLAVENCI

V únoru slaví :

03           Kratochvílová Zuzana

23           Tichý     Jakub

28           Skokanová  Aneta

BLAHOPŘEJEME

Přihlášení

Napiš do prvního řádku host a do druhého jak říkáme tomu, co přijde po tréninku - dvě slova bez mezery a diakritiky.

Návštěvnost

TOPlist

sponzoring

Untitled Document
bezplatná registrace pro sponzory a subjekty hledající sponzory
Reklamní a mediální agentura MEDIA 2000, s.r.o., reklamní kampaně, dtp / tiskoviny, personální a komerční inzerce, digitální a ofsetový tisk, reklamní předměty Víno velkoobchod s tisíci vín z Moravy a celého světa. Víno červené, bílé, růžové, šumivé, ledové, slámové, champagne, sladké i suché, jakostní, odrůdové, ročníkové, přívlastkové, archivní, kabinetní, šampaňské, vinotéky, sklenice, dárkové balení.
Golfový obchod - golfové vybavení - bagy, hole, golfové boty, míčky, golfové oblečení, trenažéry, golf do kanceláře, příslušenství bezplatný personální vyhledávač, registrace pro firmy i lidi hledající práci zdarma
zakazková výroba dresů, sponzorský program čepice, kulichy, klobouky, zakázková výroba v České republice a Číně, reklamní úpravy, výšivka loga
Ovocné a zeleninové bio šťávy bez konzervantů, bez přidané vody, bez přidaného cukru, barviv a podobně. Biotta Breus Aloe Vera juice je čistý přírodní nápoj s kousky dužiny Aloe Vera, bez přidaného cukru. Čistí tělo od toxinů, regeneruje a optimalizuje trávení. Podporuje metabolismus, imunitu, přispívá ke zlepšování stavu celé řady chronických zdravotních problémů.
kalendáře diáře novoročenky výroba luxusních kožených tašek nejen pro notebook
výroba luxosních košil na zakázku Zakázková výroba reklamních a dárkových předmětů v Číně. Originální reklamní a dárkové předměty na míru ve Vašich firemních barvách. Ušijeme Vám jakýkoli reklamní a dárkový předmět na zakázku přímo v čínské továrně. Vzorek do několika dnů, kompletní zakázka do několika měsíců (výhodná lodní doprava). Velkoobchodní prodej z katalogů, zboží skladem v ČR.
Naše grafické studio nabízí návrhy a výrobu všech typů tiskovin, jako jsou například výroční zprávy či časopisy, ale i vizitky, razítka, hlavičkové papíry, letáky, skládačky, reklamní poutače (např. do dopravních prostředků), billboardy, inzeráty do tisku apod. Samozřejmostí je tvorba vkusných a originálních firemních logotypů s možností vytvoření grafického manuálu či kompletního CVI (Corporate Visual Identity)... Nákup a prodej firemního auta plátcem a neplátcem DPH. Budování autoflotily, zabezpečení firemního auta elektronicky, mechanicky, pojištění základní, havarijní, speciální, leasing finanční nebo operativní. Výběr firemního auta dle účelu a barvy, polepy aut.
prodej, pronájem bytů, domů, pozemků, nebytové prostory
účetní, daňová, auditorská kancelář, vedení výběrových řízení lidských zdrojů a IT.