You are here: Home

Volejbal není jen hra...

TJ Sokol Bučovice - ODDÍL VOLEJBALU

Banner
Vítejte

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Bučovice- TJ ČZU Praha, pá 19:00

altSLEDUJDE
Úno27

Turnaj mužů 23.2.2019

Email Tisk PDF

alt

Svátek bučovského volejbalu, představovaný semifinálovými boji A-týmu před domácím publikem ve dnech 22.-23.2.2019, doplnil tradiční přípravný turnaj B-týmu. Tento turnaj, jakožto přímý nástupce známějšího prvomájového turnaje, se uskutečnil v sobotu 23.2.2019 na hale ZŠ 710. Letos se konal v komornějším prostředí, co se týče počtu zúčastněných družstev. Na poslední chvíli totiž odřeklo účast mužstvo Hrušovan nad Jevišovkou, a tak se do jednotlivých klání zapojily pouze tři týmy: Marefy, Hrušky a domácí Bučovice.

     Hrálo se systémem na tři hrané sety do 25 bodů a vyjma úvodního zápasu Bučovic proti Hruškám to byly bitvy velmi vyrovnané. Zahajovací zápas se sice moc domácím nevydařil, kdy vázl především příjem a hra v poli, a nebylo tak z čeho nahrávat a útočit. Hrušky tak celkem snadno vedly záhy 2:0. Ovšem ve třetím setu se Bučovice zlepšovaly míč od míče a k vidění byly pěkné výměny. Probuzení ovšem na výhru nestačilo a první výhru v turnaji si Hrušky připsaly v poměru 3:0.

   Slavnostní zahájení turnaje se z organizačních důvodů konalo až po tomto prvním zápase, kdy nechyběla zdravice a přání pěkných sportovních zážitků od starosty TJ Sokol Bučovice Mgr. Petra Hanáka všem týmům.

  Rozjeté Hrušky pokračovaly v kvalitních výkonech i ve svém druhém zápase proti Marefím, které ovšem vzdorovali mnohem houževnatěji a k vítězství v zápase neměli daleko. Oba týmy, doplněné o (staro)nové hráče, nedaly zadarmo ani jeden bod, a mnohdy ve vyrovnaných výměnách rozhodovala kapka štěstí navíc. Zřejmě nejpohlednější utkání dne vyhrály Hrušky v poměru 2:1 a zajistily si tak v předstihu první místo v turnaji.

   Ovšem ani Bučovice se nenechaly zahanbit a do posledního zápasu proti Marefím se i přes úvodní porážku dokázaly nabudit. Zlepšení našich borců oproti rannímu zápasu bylo znát. Výsledkem byl zisk setu ve vyrovnaném derby proti Marefím, které však nakonec zaslouženě zvítězily v poměru 2:1.

Pořadí na stupních vítězů tak bylo jasné:

  1. Hrušky
  2. Marefy
  3. Bučovice

Nezbývá než všem týmům poděkovat za pěkné sportovní zážitky, popřát jim hodně úspěchů v nadcházející jarní části souteže a těšit se na další ročníky tohoto turnaje. Velké poděkování náleží i organizačnímu týmu a samozřejmě také sponzorům.

Sestava Bučovic: Procházka L., Doupovec R., Duraja J., Kurfiřt T., Polák M., bratři Buriánkovi

Zapsal: Michal Reichman

alt

 
Úno25

Zaplněná hala aplaudovala i přes dvě prohry

Email Tisk PDF

alt

22.2. 2019

Tj Sokol BUČOVICE : Volejbal Brno 2:3(-17,20,-12,14,-10)

Nabitá hala již hodinu před utkáním poukazovala na nevšednost tohoto utkání. Hosté přijeli v nejsilnější možné sestavě včetně zkušeného tria hráčů (Boula, Staněk, Hrazdíra).

Domácí natěšeni na utkání nastoupili v kompletní možné sestavě.

První bod sice po zkaženém útoku Pražáka získali v bouřlivé atmosféře Sokoli, ovšem Brno se brzy osmělilo a šlo do vedení o 2-3 body. Bučovičtí postupně setřepávali respekt ze soupeře který, byl celý set lepší na servisu a také na útoku. Po zásluze tak Brno vedlo 0:1.

Druhá sada byla mnohem vyrovnanější. V domácí sestavě se začal prosazovat David Neubauer, ale bučovickým hlavně začal chodit servis. Ten rozhodl o srovnání sady na 1:1. Hosté poté začli točit sestavou. Na hřiště se dostal Tadeáš Handlíř, ten sérií plachtících podání rozhodl o třetí sadě pro Brno. Čtvrtý set domácí změnili sestavu. Na postu univerzála se objevil Vladimír Katona a na pozici smečaře jeho místo zaujal Radovan Dítě.

alt

Domácí opět servírovali na hranici rizika (Neubauer a Mlčůch) a brněnským se hra úplně rozpadla. Stav byl srovnán na 2:2 a o vítězi rozhodl 5 set. V něm jsme nesložili první útok a poté Licek přeřazený ze smečaře na univerzála úřadoval na servisu. Vedení 0:4 a 4:8 dávalo Brnu větší klid. Za stavu 8:11 zablokoval Katona na jedny ruce útok Licka, zvedl diváky ze sedaček,  a dal tak malou šanci domácím na zvrat. Tu utnul necitlivou červenou kartou sudí Trumpeš a v podstatě rozhodl o zbytku utkání.

 Brno v utkání extraligové úrovně před téměř 300 diváky zvítězilo 2:3 a ujalo se vedení 1:0 v sérii.

23.2.2019

Tj Sokol BUČOVICE : Volejbal Brno 1:3(-20,-18,-23,-20)

Druhý zápas byl od úvodního dějství také zajímavý. Domácí do poloviny setu vedli, ale na jejich klíčových hráčích byla znát únava z pátečního 5-ti setového utkání. Bylo to znát zejména na servisu, kde Brňané byli lepší (Hrazdíra, Licek) a také v útoku. Brněnská hra se opírala o rychlou náhru do kůlu, kde zejména Hrazdíra prokazoval svoji kvalitu. Po vedení 0:2 na sety se domácím podařilo sebrat zbytky sil a v koncovce třetí sady po esu a dobrém bloku snížit stav na 1:2. Čtvrtou sadu měli od úvodu pod kontrolou brněnští hráči kteří postupně navyšovali svůj náskok až na 10 bodů. Bučovičtí po sérii servisů Mlčucha a zejména Vašuta snížili na 20:23 ovšem to bylo z jejich strany vše. Brno esem proměnilo svůj první mečbol a ujalo se vedení v sérii 0:2.

Domácím opět aplaudovala zaplněná hala, která vytvořila vynikající  sportovní atmosféru po oba dny. Naši hráči se publiku odměnili výbornými výkony (v pátek za hranicí svých možností), ale na favorizované Brno to nestačilo.

Série pokračuje v pátek 1.3. V 19.30 hodin na půdě Brna.

Sestava : Neubauer, Katona, Přikryl, Mlčůch, Vašut, Fučík, Nezdařil, Dítě, Paták, Duda, Tezzele, Jelínek, Auer, Šimko

 

 

alt

Aktualizováno ( Středa, 27 Únor 2019 13:40 )
 
Úno11

Přepisujeme klubové dějiny postupem do semifinále

Email Tisk PDF

Tj Spartak Velké Meziříčí : TJ SOKOL BUČOVICE 0:3 (-24,-22,-18)

alt

Za vedení 2:0 jsme odjížděli do Meziříčí s cílem ukončit sérii pokud možno hned v pátečním utkání.

Bohužel v týdnu propukla do družstva chřipková epidemie, která nejdříve skolila Ondru Fučíka, dále Kubu Vašuta a těsně před utkáním viróza dolehla i na Pepu Mlčucha.

Přesto do zápasu nastoupil v základní sestavě jak Jakub tak i Pepa. Na pozici prvního nahravače nastoupil Ivan Duda. Ten odehrál velmi povedené utkání, ale o tom až později.

Domácí vedli od úvodních míčích brzy 4:1 a těžili ze svého tlaku na servisu a domácího prostředí.

My jsme však brzo setřepali úvodní nervozitu, dobře jsme přihrávali a útoky pestře rozděloval Duda jak na středové hráče (spolehlivý Mlčůch), tak na univerzála Kubu Vašuta. Od poloviny setu jsme vedli o bod či 2 a toto vedení si uhájili i v koncovce, kde jsme blokem Přikryla jsme ukončili 1 sadu.

alt

Ve druhém setu se nám opět nedařilo v jejím úvodu. Prostřední pasáž setu a hlavně koncovka patřila našemu týmu. Za stavu 23:22 na servisu přidal 2 esa David Neubauer a zajistil nám vedení 0:2 na sety.

Třetí set jsme prohrávali 4:0 a vzali svůj první time-out. Od té doby jsme postupně začali ztrátovat ovšem domácí se nechtěli smířit s tím, že jde o jejich poslední set v tomto ročníku. Jejich hala začala bouřlivě fandit a pomohla jim k vedení 18:12.

V ten moment se stalo něco, co možná nikdo z hráčů dosud nezažil a možná dlouho nezažije. Na podání přišel Pepa Mlčůch a podal v řadě neuvěřitelně 13x a my buď zablokovali (Přikryl, Neubauer, 2x Přikryl, Vašut) nebo dali eso či domácí pokazili útok. I časté střídání nepomohlo domácím k obratu jednoho postavení  a nám přineslo euforii, ve které jsme ukončili utkání šnůrou 0:13 a tudíž celkovým poměrem 0:3!!!!!

Domácí sehráli nejlepší utkání v sérii a donutili nás předvést velmi kvalitní a zodpovědný kolektivní výkon, ve kterém každý z našich hráčů pomohl v důležité chvíli k historickému klubovému postupu do semifinále.

Celkově v této sérii bylo pro nás důležité využít domácího prostředí a uklidnit se vedením 2:0 a pak již věřit tomu, že sérii ukončíme a ušetříme sílu na semifinále.

V něm se střetneme s favoritem soutěže týmem SGLD BRNO .

První a druhé semifinále zahájíme na domácí palubovce 22-23.2. v obvyklém čase (19 hod - pátek , 18 hod - sobota).

 

Sestava : Duda, Mlčůch, Přikryl, Vašut, Katona, Neubauer, libero Nezdařil, Tezzele, Dítě, Paták, Spěvák, Šimko, Auer

 

Trenér :  Čížek Zbyněk

Asistent : Janoušek Zdeněk

alt

(zdroj fotografií: Vyškovský deník. cz)
Aktualizováno ( Středa, 27 Únor 2019 13:40 )
 
Úno05

Barevný volejbal v Rousínově

Email Tisk PDF

Volejbalová přípravka TJ Sokol Bučovice absolvovala další turnaj v barevném volejbale v rousínovské hale. Vzhledem k neustálému zvyšování počtu družstev pořadatelé přistoupili k rozdělení barev - kdy dopoledne hraje červená a modrá skupina (starší) a odpoledne oranžová a žlutá skupina. Kluci již tradičně nastupují v nejvyšší skupině a to v modrém volejbalu. Družstva byla nalosována do třech skupin po šesti účastnicích. Tentokráte byl los příznivější pro Bučovice 2 ve složení Matěj Polák, Jakub Peroutka a Hubert Matula, kteří ve své skupině 3x vyhráli a 1x prohráli a umístili se na konečném 2. místě.

Družstvo Bučovice 1 ve složení Vítek Sedláček, Martin Polouček, Lukáš Polouček a Vojta Pogštefl měli těžší skupinu, ale i tak se mohli vyvarovat některých zbytečných chyb např. na podání. Celkové skóre 2x výhra a 3x prohra a tím pádem 4. místo. Turnaje se nezúčastnili: Matyáš Pazdera, David Prokop. Petr Pogštefl fandil oběma týmům.

Aktualizováno ( Úterý, 05 Únor 2019 19:52 )
 
Více článků...
Strana 7 z 97

REGION SPORT

Volejbal v mém ...

Málokterý oddíl se může pochlubit , že je spojován s takovou osobností jakou byl a vždy bude ING.VLADIMÍR SPIRIT. Publikace
VOLEJBAL V MÉM ŽIVOTĚ zachycuje jeho vzpomínky na život pod vysokou sítí. K zakoupení u M.Procházky popř. J.Forejtka za 70,-Kč.

NAŠI OSLAVENCI

V listopadu slaví

19.11.   Mikula Michal st.
27.11.   Raba Josef

BLAHOPŘEJEME

Přihlášení

Napiš do prvního řádku host a do druhého jak říkáme tomu, co přijde po tréninku - dvě slova bez mezery a diakritiky.

Návštěvnost

TOPlist

sponzoring

Untitled Document
bezplatná registrace pro sponzory a subjekty hledající sponzory
Reklamní a mediální agentura MEDIA 2000, s.r.o., reklamní kampaně, dtp / tiskoviny, personální a komerční inzerce, digitální a ofsetový tisk, reklamní předměty Víno velkoobchod s tisíci vín z Moravy a celého světa. Víno červené, bílé, růžové, šumivé, ledové, slámové, champagne, sladké i suché, jakostní, odrůdové, ročníkové, přívlastkové, archivní, kabinetní, šampaňské, vinotéky, sklenice, dárkové balení.
Golfový obchod - golfové vybavení - bagy, hole, golfové boty, míčky, golfové oblečení, trenažéry, golf do kanceláře, příslušenství bezplatný personální vyhledávač, registrace pro firmy i lidi hledající práci zdarma
zakazková výroba dresů, sponzorský program čepice, kulichy, klobouky, zakázková výroba v České republice a Číně, reklamní úpravy, výšivka loga
Ovocné a zeleninové bio šťávy bez konzervantů, bez přidané vody, bez přidaného cukru, barviv a podobně. Biotta Breus Aloe Vera juice je čistý přírodní nápoj s kousky dužiny Aloe Vera, bez přidaného cukru. Čistí tělo od toxinů, regeneruje a optimalizuje trávení. Podporuje metabolismus, imunitu, přispívá ke zlepšování stavu celé řady chronických zdravotních problémů.
kalendáře diáře novoročenky výroba luxusních kožených tašek nejen pro notebook
výroba luxosních košil na zakázku Zakázková výroba reklamních a dárkových předmětů v Číně. Originální reklamní a dárkové předměty na míru ve Vašich firemních barvách. Ušijeme Vám jakýkoli reklamní a dárkový předmět na zakázku přímo v čínské továrně. Vzorek do několika dnů, kompletní zakázka do několika měsíců (výhodná lodní doprava). Velkoobchodní prodej z katalogů, zboží skladem v ČR.
Naše grafické studio nabízí návrhy a výrobu všech typů tiskovin, jako jsou například výroční zprávy či časopisy, ale i vizitky, razítka, hlavičkové papíry, letáky, skládačky, reklamní poutače (např. do dopravních prostředků), billboardy, inzeráty do tisku apod. Samozřejmostí je tvorba vkusných a originálních firemních logotypů s možností vytvoření grafického manuálu či kompletního CVI (Corporate Visual Identity)... Nákup a prodej firemního auta plátcem a neplátcem DPH. Budování autoflotily, zabezpečení firemního auta elektronicky, mechanicky, pojištění základní, havarijní, speciální, leasing finanční nebo operativní. Výběr firemního auta dle účelu a barvy, polepy aut.
prodej, pronájem bytů, domů, pozemků, nebytové prostory
účetní, daňová, auditorská kancelář, vedení výběrových řízení lidských zdrojů a IT.